Totální ofenzíva Rantířova proti jihlavskému úředníkovi kvůli galvanovně

Nejdříve obec Rantířov promeškala lhůty pro vyjádření námitek k rozšíření výroby linky galvanického pokovení v průmyslové zóně Rantířov, pak se rozpoutala papírová válka. Lavina stížností a podnětů se z Rantířova šíří na všechny strany. Obec najala právníka a podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Žaloba napadá rozhodnutí krajských úředníků, kteří potvrdili správnost rozhodnutí jihlavského stavebního úřadu.

Na hlavu vedoucího jihlavského stavebního úřadu Michala Jarca se valí z Rantířova jeden podnět za druhým. Obec zpochybňuje jeho rozhodnutí námitkou možné podjatosti na Krajském úřadě, aktivisté si na úředníka Jarco stěžují jeho nadřizeným na Magistrátě.

Cíl totální ofenzívy Rantířova je zřejmý: odsunout úředníka Jarco od rozhodování o galvanovně. Když nepůjde odsunout samotného Jarca, pak alespoň rozhodování o budoucnosti galvanovny odsunout z Jihlavy na kterýkoliv jiný stavební úřad v Kraji Vysočina.

Snahy a postupy, jak si získat úředníka na svou stranu jsou  obecně dobře známé. Nejčastěji se používá úplatek, nabídka protislužby nebo cokoliv podobného. Pokud šance naklonit si úředníka úplatkem nemá šanci, obvykle nastupují stížnosti a výhružky odvoláním. Aby se úředník alespoň začal bát.

Totální ofenzívou proti úředníkovi Jarcovi se Rantířov snaží dostat ze hry buď samotného úředníka nebo celý úřad. Šance jsou stejné, jako když chce fotbalový tým vyměnit v poločase rozhodčího, protože se mu nelíbí jeho rozhodování. Ve sportovním prostředí je podobný postup bez šance, maximálně může fotbalový tým nesouhlasit s nasazením rozhodčího ke svému příštímu utkání.

Následky totální ofenzívy už poznávají obyvatelé Rantířova. Jakmile přijdou k úřednímu jednání, najednou „nejde nic“: úředníci vše pečlivě kontrolují, ověřují a zkoumají okolnosti. Pro občana Rantířova to znamená především časové zdržení.

Pro dobrou pověst obce je společný postup s aktivisty tvrdou ranou. Útoky na dobrou pověst úředníka Jarca nezakryjí pochybení a zanedbání Rantířova při vyjádřeních k povolení galvanovny.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna