Trojice cizinců skončila v policejní cele za loupežné přepadení

Kriminalisté třebíčského územního odboru objasnili ve spolupráci s policisty obvodního oddělení další závažný případ loupežného přepadení. V Náměšti nad Oslavou napadli tři cizinci na ulici muže, kteří zde v tu dobu procházeli, zbili je a vzali jim věci, poté z místa utekli. Jeden z napadených mužů musel být hospitalizován v nemocnici.

„Všechny tři podezřelé cizince policisté ještě ten den dopadli a skončili v policejní cele. Podezřelí muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ve čtvrtek 24. ledna přijali policisté po deváté hodině večer oznámení, že došlo v Náměšti nad Oslavou na ulici Třebíčská k přepadení a zranění osob. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a také zdravotnická záchranná služba.

Policisté po příjezdu zjistili, že se zde nacházejí tři napadení mladí muži, dva z nich měli viditelná zranění a policisté jim do příjezdu zdravotníků poskytli pomoc. Jeden ze zraněných byl zdravotnickou záchrannou službou odvezen do nemocnice, druhý ošetření odmítl. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k podezřelým a začali po nich ihned v lokalitě pátrat. Do pátrání se zapojil i policejní psovod. Prověřování závažného případu převzali třebíčští kriminalisté.

Na základě šetření se policistům podařilo zjistit totožnost všech tří podezřelých mužů, cizince ještě před půlnocí vypátrali a zadrželi v ubytovacím zařízení. Muže důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu policisté odvezli na oddělení policie, kde byli umístěni do cel. Dva z nich byli pod vlivem alkoholu, u obou byla naměřená hodnota kolem jedné promile. Třetí zadržený cizinec pod vlivem alkoholu nebyl.

Místo činu kriminalisté ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. V ubytovně nalezli a zajistili mobilní telefon, kterého se cizinci při činu zmocnili. Jiný telefon a další věci byly nalezeny odhozené v lokalitě místa, kde k loupeži došlo. Dále kriminalisté provedli výslechy osob, šetření, vyhodnotili všechny získané informace a shromáždili důkazy.

Na základě výsledků prověřování zahájil policejní komisař trestní stíhání všech tří zadržených cizinců. „Dva devatenáctiletí a jeden dvaadvacetiletý muž byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Cizinci byli obviněni z toho, že ve čtvrtek 24. ledna přepadli v Náměšti nad Oslavou tři mladé muže ve věku kolem dvaceti let. Před devátou hodinou večer se obě skupinky potkaly na ulici Třebíčská. Všichni tři cizinci mladé muže fyzicky napadli, bili je pěstmi a kopali. Prohledali je, vzali jim věci, které měli u sebe, a poté z místa utekli. Napadení muži přišli o mobilní telefony, peníze a řadu dalších věcí, v celkové hodnotě necelých deset tisíc korun. Věci následně kriminalisté zajistili.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže lze uložit trest odnětí svobody až na deset let.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna