Usmiřovací koaliční schůzka: přišel i M. Tomanec, odešel náměstek Výborný

Jihlavská koalice zažila v pondělí usmiřovací schůzku na kterou by dorazil i Miroslav Tomanec, šedá eminence uskupení Forum Jihlava. Dalšími ohlášenými zástupci uskupení Forum Jihlava jsou zastupitel Arif Salichov a radní Karolína Koubová. Naopak náměstek primátora Milan Kolář, který kandiduje v senátorských volbách za TOP09 a Stranu zelených, nebyl na jednání nominován. Přesto se jednání zúčastnil.

„Pokud pan Tomanec přijde na koaliční jednání, okamžitě se zvednu a z jednání odcházím,“ prohlásil před jednáním náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).

Šedé eminence Forum Jihlava Miroslava Tomance se netýká koaliční smlouva, proto byla jeho účast na koaličním jednání překvapením.

„Chtěl jsem jít na opoziční besedu o zimním stadionu, ale teď váhám. Láká mě jít na koaliční jednání, možná uslyším od pana Tomance omluvu. Ale když tak mi tu omluvu může zaslat písemně,“ řekl Občasníku před jednáním radní David Beke (ODS).

Ostrý koaliční dopis

Uskupení Forum Jihlava zatím nijak nevysvětlilo ostrý tón dopisu koaličním partnerům na konci dubna 2016. Rada města i přesto odvolala na návrh radního Davida Beke Miroslava Tomance z vedení městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Komisi rozvoje města, které byl Tomanec také členem Rada města rovnou zrušila. Šedé eminenci uskupení Forum Jihlava Miroslavu Tomancovi tak zbyla z jeho funkcí na radnici jenom majetková komise, ve které je také členem.

Koaliční schůzka

První informace o průběhu koaličního jednání potvrzují účast Miroslava Tomance, radní Karolíny Koubové a zastupitele Matěje Koláře ml. Jednání se zúčastnil i náměstek Milan Kolář. Jeho účast ale uskupení Forum nijak předem neavizovalo koaličním partnerům, je tak možná i účast náměstka Koláře bez pozvánky od uskupení Forum. Krátce po začátku odešel z jednání náměstek Vratislav Výborný, patrně z důvodu účasti šedé eminence uskupení Forum Jihlava na koaličním jednání.

Chceme do Dukly!

Podle informací Občasníku předložilo uskupení Forum koaličním partnerům požadavek na křeslo v dozorčí radě městské společnosti HC Dukla Jihlava.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna