VIDEO: Automobilový závodník Martin Prokop se chystá na rallye DAKAR 2017

Automobilový závodník Martin Prokop má před sebou pořádnou výzvu: účast na Rallye Paříž-Dakar! Pro účast v automobilové soutěži napříč africkým kontinentem chystá i nové auto.

„Nové auto je zatím osazeno testovací karoserií v designu Ford Raptor F-150, která byla aktuálně dostupná, ale finální vzhled by měl být zcela odlišný, což bude překvapení pro všechny fanoušky. Nyní nás čeká celá řada dalších testů v různých koutech Evropy a pravděpodobně také nějaké přípravné závody. Děkujeme za podporu všem příznivcům, kteří nám doufám odpustí dočasné omezení našeho působení v seriálu WRC,“ vzkázal Martin Prokop.

Martin Prokop nastoupí v kategorii osobních speciálů T1, která dává týmům poměrně velkou konstrukční volnost. Prokopův Ford tak je postaven na podvozku speciální konstrukce, pohání ho pětilitrový osmiválec z Fordu Mustang a karoserie  je inspirována designem vozu Ford F-150 Raptor modelového roku 2017.

Rally Dakar startuje 2. 1. 2017 v paraguajském městě Asunción a Martina Prokopa v ní z pozice spolujezdce bude navigovat velezkušená Rakušanka Ilka Minor.

A jaké jsou vlastně cíle týmu MP Sports CZ a jeho jezdce Martina Prokopa pro Rally Dakar 2017? „To je úplně jednoduché.Chceme prostě vidět cíl. Auto sice máme připravené výborně, hodně jsme testovali, já absolvuji speciální fyzickou přípravu, ale to všechno nám na téhle nevyzpytatelné soutěži nemusí být nic platné. Takže naším hlavním cílem je opravdu soutěž dokončit – a cokoli nad to budu považovat za úspěch!,“ prohlásil jezdec Prokop.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna