(VIDEO) Jihlava má trochu jiný názor na obchvat, řekl náměstek hejtmana Novotný (ČSSD)

Statutární město Jihlava má trochu jiný názor na dohody s Krajem Vysočina kolem jihovýchodního obchvatu města. Jihovýchodní obchat by měl tranzitní dopravu od Pelhřimova a Znojma vést obloukem kolem města. za obchodním domem Tesco by došlo k napojení na starou brněnskou silnici před budovaným obchvatem Velkého Beranova. Vedení Kraje Vysočina se o změně postoje Jihlavy dozvědělo na společné schůzce v polovině ledna.

„Dohodli jsme se na schůzce kompetentních lidí k postupu realizace obchvatu a případnému převzetí komunikace na území města,“ uvedl náměstek hejtmana Novotný (ČSSD).

„Majetkoprávní příprava je hotova, žádost o financování je podána,“ dodal náměstek hejtmana Martin Kukla (ANO).

Změna názoru se týká případného převzetí komunikace II/602 na území města Jihlavy do správy města. V případě převzetí by Jihlava mohla zakázat průjezd tranzitní nákladní dopravy po území města kolem hradeb a Brněnském mostě. Tranzitní doprava by musela na obchvat kolem města (více zde).


Změna postoje vedení města se nelíbí bývalé náměstkyni primátora Janě Mayerové (více zde).

Nová koalice na jihlavské radnici pod vedením primátorky Karolíny Koubové se chce s Krajem Vysočina pobavit o podmínkách převzetí krajských komunikací do údržby městem Jihlavou.

„Informace nemají takové, jaké by si představovali. Takže je to na dalším jednání o tom, co by bylo akceptovatelné,“ dodal náměstek Novotný (ČSSD).

„V tuto chvíli je zájem všech stran, aby se jihovýchodní obchvat Jihlavy začal stavět. Záleží na domluvě a příslibu finančních prostředků,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast financí Martin Kukla (ANO).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna