(VIDEO) Multifunkční sportovní hala zůstává snem Jihlavy i Kraje Vysočina

Kolem multifunkční sportovní haly jako společného projektu krajského města Jihlavy a Kraje Vysočina je stále mnoho nejasností. Není jasné místo výstavby ani výše spoluúčasti Kraje Vysočina. Od výše investice města Jihlavy a Kraje Vysočina by se mohla odvíjet i finanční podpora státu.

Zatím se ale místní a krajští politici nedokázali shodnout ani na základních obrysech nové multifunkční sportovní haly. Není dokonce ani jasné případné místo, kde by nová multifunkční hala mohla stát (více zde).

„Jsme v těžké situaci. Nemáme projekt ani studii. Není o čem jednat,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast financí Martin Kukla (ANO).

Náměstek Kukla vyjádřil podporu myšlence výstavby multifunkční sportovní haly, ale není jasná role Kraje Vysočina v celém projektu. Kraj Vysočina ani neví, kolik by celkem stála výstavba multifunkční haly celokrajského významu někde na území krajského města.

Představitelé jihlavské ODS přišli s myšlenkou výstavby multifunkční hokejové haly místo současného autobusového nádraží. Autobusové nádraží by se mohlo „odstěhovat“ do prostoru současného železničního nádraží Jihlava-město. Město Jihlava zde plánuje výstavbu nového dopravního terminálu (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna