(VIDEO) Pelhřimov se začal soudit o mnohamilionovou slevu za kompostárnu

Zaplatit osm set tisíc korun korun z městské kasy a hurá do jednací síně. Pelhřimov se začal soudit se stavební firmou o slevu z ceny za stavbu kompostárny. V ideálním případě by měla stavební firma zaplatit patnáct milionů korun. Jenže v celém případě je mnoho nejasných bodů.

Prakticky ihned na prvním jednání souhlasil právní zástupce Pelhřimova se zhruba tříměsíční mediací. Soudem stanovený mediátor (zpravidla advokát) se bude snažit přimět obě strany k dohodě “ na půl cesty“. Každá ze stran bude muset něco slevit ze svých nároků.

Pelhřimov je viditelně připraven slevit ze svých nároků v žalobě a „vysoudit aspoň něco“. Stavební firma zvažuje, zda-li vůbec souhlasit s mediačním vyjednáváním o slevě za dílo.

Jádrem sporu je především dodaná technologie kompostárny, která „nestíhá kompostovat“ a produkovat předepsané roční množství kompostu. Městu Pelhřimov tak hrozí ztráta dotace za kompostárnu vinou nedodržení podmínek přidělení dotace. A tuto ztrátu dotace by město rádo vysoudilo na dodavateli stavby kompostárny.

Náklady na stavbu kompostárny dosáhly přibližně 50 milionů korun. Zhruba 90 procent pokryla evropská dotace, zbytek město uhradilo z rozpočtu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna