VÍME PRVNÍ: Dotovaná cyklostezka do průmyslového areálu Jihlavy má zpoždění

Pro cesty na kole do práce a z práce v průmyslové zóně musí cyklisté stále používat silnice. Slibovaná cyklostezka do Bosche má zpoždění.

“ Zhotovitel nedodržel smluvní termín dokončení stavby a běží mu penále. Momentálně probíhají jednání se zhotovitelem a městem. Po jejich skončení budeme o výsledcích informovat,“ uvedl mluvčí jihlavského Magistrátu Jaroslav Šnajdr.

Cyklostezka je budována z Bedřichova od ulice 5. května po ulici Pávovskou, je vedena v prostoru mezi železniční tratí Jihlava – Havlíčkův Brod a silnicí I/38 (dálniční přivaděč). Součástí stavebních prací bude kromě výstavby vlastního tělesa cyklostezky také vybudování podjezdu, který umožní bezpečné mimoúrovňové křížení cyklostezky s místní komunikací Sokolovská, a realizace lávky (rampy) umožňující napojení cyklostezky na most na ulici Pávovská. Celková délka cyklostezky bude činit asi tři kilometry.

Cílem budované cyklostezky je zvýšení podílu udržitelných forem dopravy na území Jihlavské sídelní aglomerace, podpora cyklistické dopravy jako významné části městské mobility a zvýšení bezpečnosti cyklistů odkloněním cyklistické dopravy z komunikací s vysokou intenzitou automobilové dopravy.

Náklady na vybudování cyklostezky jsou ve výši asi šedesáti milionů korun, dotace z Evropské unie pokryje zhruba devadesát procent nákladů.

V rámci projektu bude vybudováno také dvacet parkovacích míst pro jízdní kola.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna