Zastupitel Slávka (ANO): KDU-ČSL nám nabízela koalici bez starosty Tecla (ODS)

Lidovci nabízeli hnutí ANO koalici bez ODS! Havlíčkobrodské volební uskupení hnutí ANO a Ženy za Brod vydalo krátké vyjádření jako reakci na odmítání povolební spolupráce křesťanských demokratů s hnutím ANO:

„O spolupráci s námi projevila havlíčkobrodská KDU-ČSL zájem ještě před volbami. V sobotu 29. září 2018, tedy týden před volbami z iniciativy KDU-ČSL, proběhla schůzka o povolební spolupráci. Volební lídr KDU-ČSL nám osobně nabídl povolební koaliční spolupráci mezi KDU-ČSL a volební koalicí ANO 2011 a Ženy za Brod s tím, že součástí koalice by nebyla ODS v čele se stávajícím starostou,“ uvedl lídr hnutí ANO Vladimír Slávka.

Zmiňovaným lídrem KDU-ČSL je Ondřej Pavlas. Místní politiku šokovala informace o vzniku dvojbloku ODS v čele s lídrem a novopečeným senátorem Janem Teclem. Společně mají deset z pětadvaceti mandátů. A hovoří se o možnosti spolupráce s TOP09 vedenou dosavadním místopředsedou Liborem Honzárkem (více zde).

Poté havlíčkobrodští lidovci značně přitvrdili v rétorice: „ANO nepovažujeme za demokratickou stranu, do koalice s ním nepůjdeme. S jejich metodami to pro nás není partner. Nechceme, aby Andrej Babiš ovládl další město,“ uvedl současný místostarosta Čeněk Jůzl pro deník MFDNES.

Jeho slova ale označilo hnutí ANO a Ženy za Brod za účelová a zavádějící vzhledem k předvolebnímu zájmu o spolupráci na půdorysu koalice bez současného starosty Jana Tecla.

Vyjádření lídra KDU-ČSL Ondřeje Pavlase (doplněno dodatečně, nekráceno, bez redakčních úprav):

Jako lídr kandidátky jsem se, tak jako někteří další lídři, sešel se zástupci ANO. Probírali jsme různé možnosti budoucí koalice i programové priority obou stran. Shodu jsme mimo jiné našli v zákazu hazardu. Reagoval jsem, že tento bod by pravděpodobně prošel jen v koalici, ve které nebude ODS. ANO mířilo obráceně, na co nejmenší počet stran v koalici, tedy ODS, ANO, případně KDU-ČSL, bez ostatních stran. To jsem odmítl.

O schůzce se zástupci ANO jsem členy místní organizace KDU-ČSL informoval až na povolební schůzce  8. 10. 2018. Po krátkém jednání padlo zcela jasné odmítnutí koaliční spolupráce s ANO. Protože jsem jednal bez vědomí ostatních, na nejbližší schůzi místní organizace rezignuji na všechny své funkce v KDU-ČSL.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna