Závazek místostarosty Kocha (KDU-ČSL): Pokusí se o fůzi Pum a Ledních Medvědů

„Jedno město, jeden tým!“ Zastupitelé v Pelhřimově už pochopili sílu hesla místního hokejového klubu Lední Medvědi a pokusí se přimět dva místní hokejové kluby ke spojení do jednoho klubu.  „Setkávám se s celou řadou rodičů z obou oddílů, kteří mají pocit, že by jeden oddíl byl kvalitnější. Aby děti měly možnost růstu,“ prohlásil zastupitel Leopold Bambula (ODS).

Hokejový klub HC Pumy vznikl odchodem několika rodičů z původního klubu Ledních Medvědů pro podezření z údajných podvodů v hospodaření. Radnice dokonce podala trestní oznámení na policii. Policejní vyšetřování bylo odloženo.

Proti hokejovému klubu vedl černou propagandu i místní funkcionář KDU-ČSL Jan Mazanec (více zde). Lidovci se dokonce chlubili, jak odvážně jejich místostarosta Josef Koch „řízl“ do hokeje.

Koch

Politika pelhřimovské radnice podporovat dva hokejové kluby na malém městě vydržela jen necelé dva roky. Myšlenka o společné reprezentaci města Pelhřimova se v hokejových klubech Pum a Ledních Medvědů se neujala. Mezi oběma kluby vypukla rivalita.

„Jednáme s hokejovým oddílem Pum a Medvědů velmi často. Otázka jednoho oddílu byla nastolena často. Problém je v tom, že se oddíly spojit nechtějí,“ řekl lidovecký místostarosta Koch.

O častých jednáních místostarosty Kocha s oběma kluby jsou ovšem velké pochybnosti.

Pro funkcionáře Ledních Medvědů by jednání o sloučení znamenalo podat si ruku na usmířenou s těmi, kdo je prostřednictvím trestního oznámení nařkli z nečestného jednání.

„Za neochotu dohodnout se trpí děti,“dodal zastupitel Bambula.

Pelhřimovské zastupitelstvo bude muset společnými silami léčit bolestivé a necitlivé zásahy lidovců do pelhřimovského ledního hokeje. Malým zázrakem bude už samotné zasednutí obou hokejových klubů ke kulatému stolu a jednání o budoucnosti pelhřimovského hokeje. Tato jednání bude muset místostarosta Koch řídit se stejnou odvahou s jakou „řezal“ do místního hokeje.

Především bude muset místostarosta Koch představit vizi, jak bude pokračovat „řezání“ do pelhřimovského hokeje ve zcela novém duchu: vytvořit jeden životaschopný hokejový klub.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna