Aktivista dostal předžalobní výzvu firmy Kronospan za výroky o porušování hlukových limitů

Občanský aktivista a předseda spolku Ne Krono Milan Matějka publikoval na sociální síti text předžalobní výzvy firmy Kronospan v souvislosti s několika let starými příspěvky o porušování hlukových limitů při provozu místního závodu. Na sociální síti měl Matějka zveřejnit více než deset tvrzení o porušování hlukových limitů, aniž by svá tvrzení hodnověrným způsobem doložil.

Právníci Kronospanu Matějku také upozornili, že bude muset před soudem prokazovat pravdivost svých tvrzení.

„Oni si ti kluci rakouský myslí že jsme opice a lezeme tady po stromech. Žil jsem tam 10 let a při sečení trávy v neděli přijela policie pro obtěžování sousedů hlukem. Dlouhodobě vidíte že KHS Jihlava a kraj Vysočina tento velký problém vůbec nezajímá a všichni víme proč,“ komentoval předžalobní výzvu aktivista Matějka.

Spolek kolem aktivisty Matějky musel zhruba před rokem změnit svůj název spolku z „NE KRONOSPADU“ z.s.,na  „Ne prachu a hluku z dřevostavby – spolek za zdravou Jihlavu“.“Ne prachu a hluku z dřevostavby – spolek za zdravou Jihlavu.

V minulosti nabízel Matějkův spolek předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi „jakékoli materiály prokazující škodlivé vlivy společností KRONOSPAN na životní prostředí i život obyvatel Jihlavy, či cokoli jiného, jsme připraveni Vám je poskytnout.

Aktivista Matějka zároveň poděkoval senátorovi panu Vystrčilovi za setkání se spolkem a vyjádřil důvěru, „že se začal řešit tento problém, který trápí mnoho obyvatel Jihlavy“.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů