Budování koalice: Prohlášení ANO k obcházení vítěze voleb na Vysočině

Hnutí ANO vydalo krátké tiskové prohlášení ve kterém se vlastně potvrzují informace Občasníku o prvním pokusu sestavit krajskou koalici bez hnutí ANO jako vítěze krajských voleb.

„Hnutí ANO děkuje voličům za prvenství ve volbách na Vysočině a získání silného mandátu. Vnímáme obtížnou situaci při sestavování nové krajské koalice. Jako vítězové voleb se chceme chovat konstruktivně a přinést řešení do současné těžkopádné situace. Proto nabízíme případnou podporu kandidáta na hejtmana z jiného politického subjektu. Měla by být ale respektována vůle občanů, kdy vítěz voleb by měl mít své zastoupení v budoucí krajské koalici. Obcházení vítěze považujeme jako podraz na voliče, proto jsme nuceni nabídnout toto řešení. “

Události krajské politiky Vysočiny na podzim 2020:

O popíjení alkoholu na veřejnosti pirátské zastupitelky Evy Novákové čtěte více přímo zde, videozáznamy z tiskových konferencí najdete přímo zde. TOP09 chybí jeden hlas k zisku dvou mandátů (více zde). Dotaz na sestavování koalice bez ANO se krajské předsedkyni ANO vůbec nelíbil (více zde). Piráti místo politických jednání mohutně slavili druhé místo v krajských volbách, koalice bez ANO už není tak horká (více zde). Pro budoucí koalici mají lidovci jen omezenou kádrovou nabídku (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů