Další dopravní experiment Jihlavy: parkovací špunty nahradí dopravní značky

AKTUALIZOVÁNO V centru krajské metropole Vysočiny by se mohla už brzy objevit novinka – parkovací špunty. Jihlavská radnice už posuzuje vyrobené vzorky parkovacích špuntů se symbolem ježka. Parkovací špunty by se měly umisťovat na dlažbě (kočičích hlavách) v městské památkové rezervaci jako specifické dopravní značení. Na radnici se o parkovacích špuntech mluvilo při projednávání redukce značek v centru města. Otázkou je nyní barevné provedení – vzorově představeny pozinkovaná (stříbrná), bílá a bezbarvá varianta. Památkáři jsou pro bezbarvou přirozeně litinovou variantu.

Chybí sjednocující koncepce

Parkovací špunty mohu fungovat jenom v určitých částech centra města. „Půjde to použít jenom tam, kde jsou kočičí hlavy. Na asfalt se to nakreslí,“ řekl architekt Martin Laštovička. Architektu Laštovičkovi chybí řešení, které by bylo univerzálně použitelné na všech veřejných plochách v centru města. „Parkovací špunty se použijí prioritně pro Jakubské náměstí,“ dodal architekt Laštovička (KDU-ČSL).

Vydrží v dlažbě?

Novinka by mohla především pomoci řidičům při parkování vozidel tam, kde není úplně vhodné malovat na dlažbu bílé parkovací pruhy. Otázkou však je to, jak dobře podaří špunty do dlažby přidělat a jestli zde nebudou snahy některých spoluobčanů je sbírat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů