(DOKUMENT) Zpráva radního Beke (ODS) o záchraně poboček České pošty

“Vážená paní primátorko, vážení kolegové zastupitelé,

dovoluji si Vás informovat o výsledku jednání s Českou poštou, které dnes dopoledne proběhlo na půdě senátu za přítomnosti předsedy senátu, pana Vystrčila, generálního ředitele pošty pana Knapa, ředitele pro státní poštovní služby pana Štěpána a mé.

Výsledkem našeho dlouhodobého společného tlaku jako zastupitelstva, za výrazné podpory veřejnosti a dnešního jednání je zachování pobočkové poštovní sítě ve stávajícím rozsahu, tzn. ve stávajících lokalitách. To je myslím dobrá zpráva.

Dále pošta otevře nad rámec stávajícíh poboček i pobočku v Aventinu, která síť poboček doplní.

Do budoucna by pošta z důvodu hledání úspor i poklesu celkového objemu fyzických poštovních služeb chtěla některé ze stávajících poboček převést na Pošty partner, což je forma franšízy. S podrobnostmi takového případného připravovaného zaměru nás bude pošta předem informovat a záměr s námi konzultovat a my budeme trvat na zachování dostupnosti služeb v docházkové vzdálenosti a v místech kde lidé žijí a kde službu potřebují.

Osobně nečekám, že by k tomu mělo dojít v nejbližší době, tzn. letos ani příští rok.

Kladl jsem na srdce zástupcům pošty, aby se více zajímali o spokojenost jihlavských zákazníků a uživatelskou přívětivost pošty, aby se snažili si špatnou pověst služeb v Jihlavě napravit a předsvědčit nás, že dokážou poskytovat perfektní a rychlé služby s milou obsluhou. Na přepážce i v terénu.

Probrali jsme toho opravdu hodně, schůzka trvala přes hodinu, kdo bude mít zájem poreferuji osobně.

Děkuji Vám všem za pomoc i podporu, že se nám společnými silami podařilo služby pošty uhájit i pro ty slabší a méně pohyblivé skupiny obyvatel, či obyvatele, kteří tolik nevládnou počítačovou a mobilní technologií a nepoužívají například datovou schránku či bankovní identitu.

Ještě jednou díky a přeji všem pěkný den.

David Beke

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů