Faltus (ANO): Puč? Jsme svědky pokusu o destabilizaci ANO zevnitř!

Předseda místní organizace hnutí ANO v Jihlavě Zdeněk Faltus rozeslal členům hnutí ANO osobní dopis, ve kterém se vyjadřuje k průběhu krajského sněmu hnutí ANO na Vysočině. Na kandidátní listině se neobjevil žádný ze čtveřice současných poslanců hnutí ANO.

Z Faltusova dopisu vyplývá vůle delegátů krajského sněmu vyslat do parlamentních voleb jako lídra bývalého náměstka hejtmana Martina Kuklu. Dvojkou by měl být právě jihlavský předseda hnutí ANO a místní zastupitel Zdeněk Faltus. Tajné hlasování dopadlo výsledkem 19:9.

„Chtěl bych  vám všem poděkovat za podporu a hlavně jednotnost, která v kraji nemá obdobu. V současné době jsme  svědky pokusů o destabilizaci našeho hnutí zevnitř a pokusů zpochybnit naši demokraticky zvolenou kandidátku,“ píše členům ANO jejich předseda Faltus.

Před pokusy o destabilizaci hnutí ANO zevnitř a pokusy zpochybnit demokraticky zvolenou kandidátku předseda Faltus  důrazně varuje a prosí všechny  navržené členy  OO Jihlava včetně náhradníků  o loajalitu a klidné nervy. 

„Nenechte si prosím namluvit, že  šlo o nějaký puč. To jenom někteří lidé z našeho hnutí neunesli to, že na ně nezbylo místo na kandidátce dle jejich představ,“ píše Faltus.

Podle vyjádření předsedy Faltuse byla poslancům Josefu Kottovi a Monice Oborné (krajská předsedkyně) nabídnuta místa číslo 4 a 5,  které oba odmítli. 

„Ing. Oborná dokonce  s tím, že je to místo „nevolitelné“ a ona si přece zaslouží určitě být zvolena. Na to, jak kdo chápe demokracii jako takovou a demokratickou politickou soutěž, si jistě uděláte názor každý z vás  sám,“ píše dále Faltus.

„Osobně mi nejde  o nějaký post: jde mi o to, aby Jihlava měla konečně po 8 letech existence hnutí svého poslance, když už nemohla mít svého hejtmana,“ uzavírá dopis členům předseda Faltus.

Dopis poslance Jaroslava Faltýnka čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů