Na jihlavském náměstí vznikne nové místo pro pomoc cizincům a uprchlíkům

fbV jednom z domů na Masarykově náměstí v Jihlavě má vzniknout „Foreign point“ jako místo pro pomoc uprchlíkům, imigrantům a dalším ohroženým osobám. Provozovat by ho mělo Centrum pro multikulturní vzdělávání, které se stará například o rodiny iráckých uprchlíků na Okrouhlíku u Jihlavy.

Centrum pro multikulturní vzdělávání si hodlá vnitřní prostory „Foreign pointu“ upravit samo. Prostor se podle informací Občasníku nachází ve stejném domě, kde Centrum multikulturního vzdělávání působí od roku 2007.

Protože Centrum pro vzdělávání bude formou „Foreign pointu“ zajišťovat činnost k udržení klidu a pořádku ve městě, žádá od města pouze symbolické nájemné.

Centrum také zajistí potřebný počet pracovníků, kteří zajistí řádný chod služby.

fbStatutární město Jihlava případným pronájmem nebytového prostoru získá zajištění služby imigrantům, uprchlíkům a dalším osobám. V žádosti Centra multikulturního vzdělávání o pronájem nebytového prostoru pro „Foreign point“ není definována žádná sociální služba tak, jak je definována zákonem o sociálních službách. Centrum sociálních služeb není ani uvedeno v Komunitním plánu sociálních služeb města Jihlavy jako poskytovatel sociálních služeb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů