Forum Jihlava: hlas pro zimák, který chyběl, byl jako na potvoru v Číně!

 

Uskupení Forum Jihlava se na sociální síti tvrdě opřelo do sociálních demokratů jako koaličního partnera ve vedení jihlavské radnice. Radní Koubová a zastupitel Kolář ml. hlasovali s opozicí proti koaličnímu návrhu dalšího postupu rekonstrukce zimního stadionu. Forum Jihlava píše svým příznivcům:

Forum Jihlava“ Tohle není o žádných šedých eminencích v pozadí, jak se snaží namluvit veřejnosti pan primátor, který tím chce asi zatemnit ten hlavní problém včerejška a to že hlas který chyběl byl jako na potvoru v Číně.  Diskutujeme o tom už přes rok, stejně jako o spoustě podobných problémů města a v máločem jsme tak jednotní jako v tomhle :my prostě chceme spoluinvestora pro stadion a majitele pro Duklu, to je naprostý základ úplně všeho.A nejprve se musí vyřešit tohle a pak už se může stavět téměř cokoli, když takováhle investice a provoz nebude jenom na městě. A tohle působí na ty, co drží reálnou moc v tomto městě jako červený ručník, protože to si z nich ve skutečnosti nepřeje nikdo, přestože navenek tvrdí pravý opak!“

Na plánované služební cestě v Číně byl náměstek Vratislav Výborný (ČSSD). Uskupení Forum Jihlava tak reaguje na rozhovor primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka pro Občasník (více zde). Lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová odmítla možnost vyjádření pro Občasník, vypsala soutěž o tři zlaté bludišťáky (více zde).

Koaliční smlouva hovoří o podpoře primátora a jeho náměstků ve vedení města. „Smluvní strany se zavazují, že v případě závažného porušení závazků plynoucích z této koaliční smlouvy bude ten, kdo koaliční smlouvu poruší odvolán ze všech funkcí obsazovaných volbou, či jmenováním orgány města,“stojí doslova v koaliční smlouvě.

Závažnost porušení závazků posuzuje zastupitelský klub či příslušný orgán politického subjektu a koaliční rada. Místopředseda jihlavských lidovců Petr Piáček už naznačil možnost řešení „tragického dubnového zastupitelstva“ na koaliční radě (více zde).

Forum Jihlava hlasovalo o koaličním návrhu nejednotně (náměstek Kolář byl pro návrh, zastupitel Salichov se zdržel, radní Koubová a zastupitel Kolář ml. byl proti), na sociální síti se objevila obhajoba hlasování zástupců uskupení Forum ve smyslu „nechceme se nechat zavřít“ (více zde).

Výklad slovních útoků uskupení Forum Jihlava na sociální demokraty jako koaliční partnery testuje soudržnost jihlavské koalice. Na posledním pracovním semináři jihlavských zastupitelů zástupci uskupení Forum Jihlava zcela chyběli, náměstek Kolář odešel ze semináře krátce po jeho zahájení.

 

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů