Hejtman Schrek: Mimořádné covid odměny budou zdravotníkům vyplaceny

Za poctivou práci, poctivá odměna! Před letní dovolenou čeká na zdravotníky mimořádná odměna, kterou dostanou vyplacenou patrně v červnové výplatě. Na zpoždění s vyplacením odměn zdravotníkům za podzimní vlnu epidemie si opakovaně stěžovala například Česká lékařská komora. 

„Rozhodnuti o státní dotaci na mimořádné odměny pro poskytovatele lůžkové péče již Kraj Vysočina obdržel. Finanční prostředky by měly dorazit na účty krajů v nejbližších dnech,“ uvedl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

Zdravotníci v lůžkových zařízeních by měli obdržet odměnu 75.000 korun hrubého, nezdravotničtí pracovníci pak 30.000 korun. Odměny zdravotníci neobdrží podle výše úvazku, částka se bude odvíjet podle skutečně odpracovaných hodin v období od 1. října do 28. února. 

„Zdravotníci jsou určitě rádi, byli bychom rádi, aby odměna přišla ještě před dovolenou. Odměnu by měli dostat i pracovníci v sociálních službách,“
předsedkyně krajské rady Oborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiřina Marešová.

Celkové dopady kompenzace jsou odhadnuty na 12,6 mld. Kč. Z toho cca 1 mld. Kč tvoří dodatečné kompenzace segmentům, kde došlo k většímu než očekávanému propadu produkce. Dalších 0,2 mld. Kč představují kompenzace za zvýšené osobní náklady související s odměnami zdravotníkům za první vlnu pandemie COVID-19. Zbývajících 11,4 mld. Kč je určeno na kompenzace osobních nákladů vzniklých v souvislosti s odměnami zdravotníků za druhou vlnu pandemie COVID-19.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů