Housing First: V Jihlavě skončila projektová manažerka ubytování bezdomovců?

Několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo Občasníku problémy s kádrovým obsazením projektu „Housing First“.

Podstatou metody „Housing First“ je poskytnout lidem bez domova standardní bydlení bez předchozí léčby drogových nebo alkoholických závislostí či “tréninku bydlení” a současně jim poskytnout potřebnou pomoc dle jejich individuálních potřeb.

Vedení města Jihlavy zatím nesdělilo, zda-li je problém ubytování a regenerace bezdomovců v městských bytech bez problémů zajištěn ze strany podpůrného týmu. Podpůrný tým má zajišťovat podporu bezdomovců při bydlení v městských bytech.

Mezi zastupiteli města ovšem koluje informace, „že to současná manažerka už nedává“.

Vedení města současně hledá vyhledávače rodin v bytové nouzi (více zde). Podle informací Občasníku je v Jihlavě a spádových obcích asi padesátka rodin, která může připadat v úvahu jako klientela projektu Housing First.

Už při jednání o podpoře projektu Housing first si politické strany stanovily podmínky politické podpory projektu (více zde). Město Brno například nepočítá s projektem Housing First pro osoby s trestní minulostí (více zde). Možnost bydlení v městských bytech pro bezdomovce je vlastně výměnou bydlení v městkém bytě za slib léčby z drogových závislostí (více zde) .

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů