Jemnice zažije gladiátorský souboj místního podnikatele s aktivisty

Kulturní dům v Jemnici se promění na novodobou gladiátorskou arénu. V hlavní roli gladiátora se na scéně kulturního domu objeví majitel zemědělské firmy Rhea Holding Josef Kolář. Před zraky místních občanů i zastupitelů města Jemnice svede Kolář lítý slovní boj o veřejnou podporu svého podnikatelský záměr výstavby zemědělských farem.

V kulturním domě vyzvou novodobého gladiátora Koláře na lítý slovní souboj odpůrci záměru celé výstavby. Kdo dá najevo sympatie vůči podnikateli Kolářovi a jeho záměru riskuje nařčení z pomluvy o údajném podplacení ze strany podnikatele. Aktivisté se snaží naladit veřejné mínění na nepřátelskou notu.

Způsob slovní argumentace obou stran pak budou posuzovat místní občané v roli diváků. Roli římského císaře nepochybně sehraje současný starosta Jemnice Miloň Slabý.

Slovní souboj podnikatele Koláře s odpůrci zemědělských velkochovů v kulturním domě města Jemnice slibuje občanům srovnatelný zážitek jaký nabízeli gladiátoři divákům gladiátoři v aréně římského Collosea.

Souboj o sympatie veřejnosti může vyhrát podnikatel Kolář nebo odpůrci celého záměru. Možná je i remíza. V každém případě půjde o zážitek, na který bude vzpomínat Jemnice ještě po mnoha letech.

Gladiátorský střet podnikatele Koláře s odpůrci projektu zemědělského velkochovu je vlastně střetem o prosperitu města. Pro třítisícovou Jemnici je zemědělská velkovýroba bližší než úvahy o výstavbě průmyslové zóny. Místní občané mohou získat pracovní místa bez nutnosti dojíždění za prací mimo region.

Gladiátorské hry poskytovaly představitelům starověké samosprávy Říma efektivní příležitosti pro vlastní propagaci, pro občany Říma šlo o vzrušující zábavu za nízkou nebo žádnou cenu. Podobně tomu bude i v Jemnici.

Očekává se názorový souboj argumentů osamoceného gladiátora Koláře s armádou místních aktivistů. Rostoucí vzrušení z očekávaného názorového střetu je vidět i na příspěvcích aktivistů v městském zpravodaji.

Od výsledku gladiátorské show v místním kulturním domě se pak odvine další směr politického projednávání stanoviska města Jemnice k záměrům podnikatele Koláře.

Diskusi v kulturním domě si málokterý obyvatel Jemnice nechá ujít. Slibuje podobné zážitky jako souboj gladiátorů ve starém Římě. Účastníci budou mít na co vzpomínat. O místním referendu, které bylo slíbeno starostou a poté odloženo, čtěte více přímo zde. O významu povolení IPPC a BAT čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů