Jihlava chystá legalizaci ploch pro parkování, podrobnosti mluvčí Magistrátu odmítl sdělit

Magistrát města Jihlavy připravuje legalizaci ploch primárně neurčených pro parkování. Většinou jde o rozšíření, či úpravu ploch vhodných k parkování automobilů v souvislosti se zaváděním parkovací koncepce do dalších částí města.

Mluvčí Magistrátu Radovan Daněk ovšem odmítl sdělit jakékoliv podrobnosti. „V době, kdy se teprve prověřují vhodné lokality a není žádný finální seznam ani projekční příprava, nebudeme nic zveřejňovat,“ uvedl mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Plánovaný záměr předpokládá legalizaci nebo navýšení kapacit parkovacích míst v jednotlivých lokalitách města Jihlavy. Projekční příprava bude probíhat od října 2023 do března 2024. Předpokládaná realizace pak od dubna do června 2024.

Finanční náročnost město Jihlava předpokládá 1,5 mil. Kč projekční příprava a 11 mil. Kč realizační fáze. Vše bude financováno z „Fondu pro správu a údržbu majetku – části mobilita“.

Vyjádření primátora města Petra Ryšky za co vlastně město Jihlava utrácí peníze doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Město Jihlava čelí silným nářkům ze strany Hospodářské komory po zavedení parkovacího systému letos na jaře, mimo jiné i na nedostatečnou komunikaci ze strany Magistrátu směrem k veřejnosti. Obyvatelé i návštěvníci Jihlavy omezili návštěvy centra města v obavách z postihu za parkování v nově zavedených modrých zónách. Primátor Ryška už naznačil vůli města tolerovat krátkodobé parkování za účelem nákupů (více zde). O nářku jihlavských podnikatelů na chování cyklistů čtěte více přímo zde. O nářku jihlavských učitelů z centra města na ranní pokuty čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů