Obchvat ve Žďáře má územní rozhodnutí, Policie ČR má připomínky

Krajský úřad Kraje Vysočina vydal územní rozhodnutí pro komunikační propojení ulic Jihlavská-Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Tím se projektování dopravního obchvatu dostává do další fáze projektování. Účastníků stavebního řízení je více než třicet. Projektanti musí zohlednit připomínky dotčených orgánů, aby bylo možné vydat stavební povolení.

Například Policie České republiky žádá o posouzení možností pouličního osvětlení na ulici Chelčického, kde se světlo lamp pouličního osvětlení ztrácí v korunách stromů.Policie také žádá bezpečnostní protismykovou úpravu v červené barvě třicet metrů před každým přechodem pro chodce ve směru.

Komunikační propojení ulic Brněnská-Jihlavská je novostavbou v délce zhruba osmi set metrů zakončeného dvěma okružními křižovatkami v místech současných křižovatek. Počítá se zde s jízdní rychlostí vozidel 90km/h.

Obchvat Brněnská Jihlavská je další etapou již zprovozněných částí obchvatu Ždáru nad Sázavou: Část Brněnská (I/37) – Jamská v délce 0,793 km byla zprovozněna 9. 7. 2007. Další část Jamská – Novoměstská o délce 0,882 km byla zprovozněna 23. 11. 2015.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů