Opozice zvedne ruce pro odvolání starosty Slabého

Červnové zasedání zastupitelstva Jemnice mělo zvlášť bouřlivý průběh, který vyvrcholil odchodem několika koaličních zastupitelů se slovy „to nemusím poslouchat“ ze závěrečné diskuse s občany. Místní aktivisté se snaží usilovnou agitací zabránit spolupráci města s podnikatelem Josefem Kolářem, který se snaží obnovit zemědělskou farmu na okraji Jemnice.

Starosta Jemnice Miloň Slabý nijak nezakročil vůči ostrým slovním výpadům na adresu zastupitelů města. Starosta Slabý zakládá nové politické uskupení „Pro Jemnici“, v minulosti byl lídrem Sdružení nezávislých kandidátů. Letos měl kandidovat na třináctém místě, ale zvolil cestu vlastního volebního projektu.

Výsledkem prvních neoficiálních politických rozhovorů o osudu starosty Slabého je ochota opozice hlasovat pro odvolání. Pokud bude mimořádné zastupitelstvo svoláno a odvolání starosty navrženo. To musí zařídit Sdružení nezávislých kandidátů jako nejsilnější zastupitelský klub v Jemnici.

Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) Jemnice vedené radním Jiřím Koprem teď bude muset rozhodnout o tom, zda-li mimořádné zastupitelstvo vůbec svolá. Starosta Slabý je na dovolené, jeho kompetence přebírá místostarosta Hošek (SNK). Místostarosta Hošek může obratem o návrhu SNK rozhodnout a svolat mimořádné jednání zastupitelstva.

Sdružení nezávislých kandidátů může mít hlavní roli a poslední slovo při hlasování o osobě starosty Miloně Slabého, který mandát starosty získal jako lídr SNK a posléze ze Sdružení nezávislých kandidátů sám odešel.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů