Oprava vycházkové trasy kolem Konventu má zpoždění

Obnova vycházkového okruhu kolem Konventského rybníka ve Žďáru nad Sázavou nabírá zpoždění. Díky svému bezbariérovému provedení je oblíbeným místem vycházek obyvatel Žďáru nad S´ázavou i širokého okolí.
Návštěvníky provede působivým prostředím okolí rybníku Konvent, nabídne výhledy na rybník, zámek a v neposlední řadě na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, nejznámější dílo Jana Blažeje Santiniho Aichla, zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Mluvčí Žďáru nad Sázavou Matěj Papáček vysvětlil další kroky města. 

-Jaké má město Žďár nad Sázavou informace k posledním pracovním aktivitám na stezce u Konventského rybníka?
Dodavatel ve čtvrtek 25. listopadu předložil aktualizovaný harmonogram stavebních prací, ve kterém deklaruje dokončení do 10. prosince.

Může jít o obrázek snow , tree a nature

I přesto jsou na stavbě drobné nedodělky nebránící užívání jako dosypání a srovnání mlátových cest, které již ve vlhkém a mrazivém není možné udělat v požadované kvalitě a budou muset být dotaženy na jaře. Na zhotovitele je ze strany města vyvíjen maximální tlak na včasné dokončení, ale s vědomím, že to nesmí být na úkor kvality.

Proto technický a autorský dozor provádějí na stavbě pravidelné kontroly a neuhnou zhotoviteli ani o píď. Město má vážné pochybnosti i o tomto termínu. V případě, že utrpí kvalita provedení, je město připraveno dílo nepřevzít. Pokud by se investor rozhodl provádět práce, jejichž technologický postup vyžaduje příznivější klimatické podmínky, než jaké panovaly v posledních dnech a jaké patrně opět nastanou, je TDI připraven stavbu zastavit, aby neutrpěla životnost díla.

-Jaký je časový skluz?
Podle dodavatele deset dní od původního termínu dokončení.

-Jaké má město vysvětlení pro časový skluz?
Město už přes tři měsíce dodavatele soustavně upozorňuje na nedostatečné kapacity na stavbě a pomalý postup prací. Ten již několikrát sliboval zlepšení personálního a technologického zabezpečení stavby, které nikdy v dostatečné míře nenastalo. Další pochybení dodavatele bylo v špatné koordinaci a naplánování vzájemně na sebe navazujících prací.

Může jít o obrázek outdoors a tree

-Kdo a jakým způsobem zabezpečí stavební materiál proti ztrátám a rozkrádání?
Zabezpečení stavby a materiálu je v gesci dodavatele.

-Co dělá starosta? Co dělají úředníci?
„Od srpna  vyvíjíme maximální tlak na dodavatele. Ten nepoleví, dokud nebude stavba hotová a stoprocentně v pořádku. Věříme, že naše neústupná stanoviska a stupňující se tlak veřejnosti toužící po brzkém využívání této oblíbené lokality donutí zhotovitele dokončit a předat dílo v co nejkratším možném termínu. Zvláště v době omezených možností kulturního vyžití chceme, aby se procházka kolem Konventského rybníka stala součástí vánočního programu lidí z našeho města a okolí. Inu, sankce jsou jasné, teď je to boj dodavatele,“ komentuje stavbu starosta Martin Mrkos.

-Kdy byl na stavbě kontrolní den a s jakým výsledkem?
Poslední kontrolní den proběhl 29. listopadu. Dodavatel se i přes nevhodné počasí snaží stavbu dokončit. Město má ale k technologickým postupům řadu připomínek. Budeme trvat na tom, aby byla stavba provedena v kvalitě odpovídající zadání i za cenu donucení dodavatele k přepracování dílčích částí stezky. Technický dozor investora (TDI) a investor stavbu kontroluje každý den, dnes proběhla kontrola Stavebním úřadem za účasti investora a TDI.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů