Pikantní momenty druhého dne soudního procesu Joukla a Míky

I druhý den soudního jednání Joukla a Míky přinesl několik pikantních momentů:

1. Joukl „vyslýchal“ státního zástupce

Když byl náměstek Libor Joukl vyslýchán státním zástupcem, zvrhl se výslech na diskusi Joukla se státním zástupcem. Předseda senátu musel Joukla umravnit napomenutím, aby pouze odpovídal na otázky a nekladl dotazy státnímu zástupci.

2. Řečnická gesta

Náměstek Libor Joukl obsáhle několik hodin vysvětloval senátu své jednání při nákupu sypačů. Používal při tom řečnická gesta politiků v takové míře až soudní síň vypadala jako jednací síň krajského zastupitelstva.

3. Stopy do Lidového domu v Jihlavě

Financování nákupu sypačů pomáhala zajišťovat firma Authoria, která sídlí v jihlavském Lidovém domě (sídle ČSSD). Dotazy tímto směrem obhajoba brzdí s tím, že nejde o žalovaný skutek. Předseda senátu námitky obhajoby uznává.

4. Úvěr na sypače nerealizoval dodavatel

Více než desetimilionový úvěr na nákup sypačů nedodal dodavatel, ale zřejmě někdo jiný. Bez veřejné soutěže.

5. Nebyly použity připravované podklady cestářů

Pro vyhlášení veřejné soutěže nebyly použity připravované podklady náměstka cestářů. Podklady začala spolupřipravovat firma, která se stala subdodavatelem vítězné zakázky.

6. Tajemná role Gordionu

Elektronická stopa v jednom z klíčových dokumentů prozrazuje jeho vytvoření v pražské firmě Gordion. Gordion neměl smluvní vztah k zakázce ani k vysočinským cestářům. Gordion je podle indicií firma specializovaná na tvorbu a administraci velkých veřejných zakázek.

7. Policie měla „sehnat něco na Joukla“

Podle obhajoby sháněla policie „něco na Joukla“, vyšetřovatelé dostali za úkol „něco najít“.

8. Auto pro Jouklovu cukrárnu

Dodavatel sypačů dodal zhruba v době problematické veřejné zakázky i dodávkové vozidlo na rozvoz výrobků pro Jouklovu cukrárnu v Přibyslavi. Náměstek Joukl neměl v cukrárně vlastnický podíl, cukrárna patřila manželce a zaměstnancům.

9. Hodnotící komise chtěla zrušení zakázky, ale pokračovalo se

Členové hodnotící komise po otevření obálek s nabídkami zvažovali zrušení celé soutěže. Na nátlak náměstka Joukla se pokračovalo ve výběru.

10. Hrozba ztráty pracovních míst

Výběrové řízení pokračovalo pod skrytým nátlakem ztráty několika stovek pracovních míst řidičů, pokud nebudou vybrány nové vozy zimní údržby. Vozidla zimní údržby se udržovala v provozu „vrakováním“, kdy se z odstaveného vozidla braly součástky jako náhradní díly do dalších vozidel.

11. Angažmá u cestářů byla pro Joukla nejhorší nabídka, kterou přijal

Po skončení mandátu zastupitele měl Libor Joukl několik nabídek na manažerské pozice. Nabídka funkce investičního náměstka byla podle Jouklových slov „nejhorší z předložených nabídek“. Přesto tuto nabídku přijala a stal se bez výběrového řízení náměstkem ředitele Míky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů