Pivovarník Bernard nabízí městu právníky zdarma. Potřebuje schválit nový územní plán

Nový územní plán Humpolce má už dnes několikaměsíční zpoždění.  Zpoždění se pravděpodobně ještě zvýší, vzhledem k nutnosti opakování veřejného projednání, při kterém budou mít občané Humpolce znovu příležitost zasypat vedení města svými připomínkami. Každé projednávání územního plánu přináší obecně desítky příponínek a návrhů občanů. Tím se znovu navyšuje riziko časového zpoždění územního plánu.

Vyměnit zhotovitele?

Humpolec uvažuje i o možnosti vyměnit zhotovitele územního plánu města. Tato varianta, je ale velmi riziková, nový zhotovitel těžko bude mít zájem dokončit práci toho předchozího. Spíše bude mít zájem začít znovu. A to může znamenat další časovou prodlevu. „Já jsem takového dodavatele nezažil za dvacet čtyři let svého podnikání, kdybych zažil asi by měl se mnou problémy,“ prohlásil pivovarník Stanislav Bernard (ODS). Pivovarník Bernard je v Humpolci členem místního zastupitelstva města.

Zpoždění komplikuje budoucnost

Místní podnikatelé v Humpolci se s avizovaným zpožděním nechtějí smířit. „Chceme nakupovat pozemky podle podoby územního plánu, která teprve má být schválen. Když nebude schválena, tak ty peníze vyhodíme z okna,“ řekl pivovarník Stanislav Bernard (ODS). Dodavatel územního plánu Humpolce dělá podle Bernarda obstrukce, v situaci, kdy Humpolec potřebuje co nejrychlejší přijetí územního plánu.

A zvyšuje se riziko ještě většího zpoždění přijetí územního plánu. Zastupitel Bernard nabídl městu právní pomoc svých právníků při jednání s dodavatelem územního plánu. Město Humpolec zvažuje i ukončení spolupráce se zhotovitelem územního plánu. Je to vše ale o čase.“Nejrychlejší cesta není nejlepší cesta,“ domnívá se místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo. Nový územní plán se v Humpolci řeší od roku 2012.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů