Policejní zásoby respirátorů FFP3 dostala Břevnice a nemocnice

Policie České republiky rozdělila zásobu více než sedmi stovek respirátorů typu FFP3 s nejvyšší možnou ochranou proti viru COVID-19.

“ Krajské ředitelství policie kraje Vysočina poskytlo v minulých  dnech respirátory třídy FFP3 pro Nemocnici Jihlava, a to z důvodu naléhavé potřeby ze strany nemocnice. Kromě nemocnice jsme poskytli tyto respirátory také Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina a Domovu pro seniory se zvláštním režimem v Havlíčkově Brodě – Břevnici,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

V Domově pro seniory V Břevnici na Havlíčkobrodsku se koncem března potvrdilo onemocnění COVID-19 u dvaceti z dvaadvaceti klientů a devíti zaměstnanců. Dva klienti domova již zemřeli Hygienici nařídili v domově karanténu do odvolání, nejméně však na čtrnáct dní.

Policistům při běžné hlídkové činnosti musí postačovat respirátory s nižší mírou ochrany typu FFP2.

Pro kontakt zdravotníkůn nebo policistů s nakaženými pacienty stačí podle doporučení ministerstva zdravotnictví většinou respirátor střední třídy FFP2. Nejvyšší třída ochrany FFP3 je třeba při procedurách, kde vzniká aerosol. Ten se tvoří například při zavádění dýchací podpory.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů