Rantířovská galvanovna už je u Ústavního soudu, řešit ji bude místopředseda Fenyk

Může být úředně povolena výroba v nezkolaudované budově? I tuto souvislost bude řešit Ústavní soud v souvislosti s galvanovnou v Rantířově.

Ústavní soud České republiky je specializovaná česká soudní instituce, která stojí mimo systém obecných soudů a jejímž základním posláním je garantovat ústavnost právního řádu a poskytovat ochranu základních lidských práv fyzických a právnických osob na základě ústavního pořádku České republiky, a to i proti rozhodnutím obecných soudů, která by nebyla v souladu s ústavním pořádkem.

Podání ústavní stížnosti bez bližších podrobností potvrdil právní zástupce rantířovské firmy Radek Ondruš.

Přijetí ústavní stížnosti z Rantířova potvrdila i mluvčí Ústavního soudu. „Soudcem zpravodajem bude profesor Fenyk,“ sdělila mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková. Profesor Jaroslav Fenyk působil od roku 1988 jako prokurátor, později (1993) jako státní zástupce, z toho v letech 1999-2006 jako náměstek nejvyšší státní zástupkyně. Od roku 2006 do roku 2013 byl advokátem.

Dne 3. května 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval soudcem Ústavního soudu a dne 7. srpna 2013 místopředsedou Ústavního soudu.

Obvyklá čekací doba na stanovisko Ústavního soudu je obvykle půl roku. „Může to být doba kratší nebo delší podle složitosti projednávané věci,“ dodala mluvčí Sedláčková.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů