Šabart (Změna 2018): Leaderem spolupráce se Žďasem musí být město

Dlouholetý ředitel Žďasu Žďár nad Sázavou Miroslav Šabart se postaví do čela opozičního uskupení Změna 2018 v podzimních komunálních volbách.

Kandidujete na starostu Žďáru nad Sázavou. Co považujete za nejdůležitější problémy města, které budete muset řešit jako zastupitel města?

Vedle tradičních a dlouhodobých problémů města jako je doprava, bydlení a další nyní přistupuje a obyvatele města ohrožuje energetická krize. Více než 70 % obyvatel Žďáru je závislá na dodávkách tepla ze Žďasu, které má nasmlouvány městem vlastněný SATT jen do roku 2024 a dosud nepředstavil žádné budoucí řešení perspektivního a bezpečného zdroje tepla pro obyvatele města. Myslím si, že toto bude jeden z akutních problémů, který je nutné řešit.

Může jít o obrázek 1 osoba

Pro Žďár nad Sázavou existuje varianta využít kotelnu Žďasu jako spalovnu odpadu. Jak na tuto variantu nahlížíte jako dlouholetý ředitel Žďasu ?

Je to jedna s příležitostí, která vedle dodávek tepla může řešit i koncovku odpadového hospodářství města, kdy konec skládkování se neúprosně blíží. Energetické využití odpadů je jedinou možností likvidace odpadů do budoucna. Žďas je připraven na tomto spolupracovat, ale leadrem musí být město nebo jeho SATT.

Jak nahlížíte na vztah Žďas a město Žďár nad Sázavou ? Jak tento vztah rozvíjet?

Město Žďár nad Sázavou vyrostlo se Žďasem a všichni ví, že Žďas je ve Žďáru nad Sázavou. Žďas je stále největším zaměstnavatelem ve městě a proto existovaly a stéle existují poměrně těsné vztahy mezi oběma subjekty. Každá municipalita komunikuje a spolupracuje s ekonomickými subjekty na svém území a snaží se tuto spolupráci rozvíjet ve všech společných oblastech. Jak jsem již uvedl, tak Žďár je závislý např. na energetice Žďasu a je dobré spolupracovat na vzájemně výhodných projektech.

Vedete do voleb uskupení Změna 2018. Co považujete ve volebním programu Změna 2018 za nejdůležitější?

Už jsem to naznačil v úvodním dotazu. Je nezbytné a akutní řešit tepelný zdroj pro město. Nemáme moc času. Vedle toho se město musí věnovat dopravě a zahájit výstavbu vlastních bytů k pronájmu. Samozřejmě, že musí lépe fungovat i správa majetku města, městský úřad a městská policie.

Kdo je pro Vás s Změnu 2018 potenciální politický partner?

Všichni, kdo vyznávají stejné nebo podobné hodnoty a mají stejné priority, aby vrátili Žďár zpět mezi významná regionální centra známá nejen v ČR, ale i ve světě. Myslím, že já i další naši kandidáti máme dostatek zkušeností, jsou za námi viditelné výsledky a cítíme odpovědnost za naše město.

Co byste dělal jako starosta města jinak než současný starosta Martin Mrkos?

Pana starostu osobně ani pracovně neznám, proto ho nebudu hodnotit či se vůči němu vymezovat. Mám rád přímou komunikaci, dařilo se mi budování úspěšných teamů a jsem Žďárák nadšený pracovat pro město a jeho pověst.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů