Střet zájmů? Vydavatelka Jihlavských Listů Krpálková působí ve volebním štábu ODS Jihlava

Jednatelka vydavatelství Parola Eva Krpálková oficiálně působí ve volebním štábu ODS Jihlava. Informace Občasníku potvrdil lídr jihlavské ODS a kandidát na primátora Petr Laštovička.

Společnost Parola vydává Jihlavské Listy od roku 1990, od roku 1999 až do letošního jara vydávala také Noviny jihlavské radnice. Na konci dubna doručila společnost Parola jihlavské radnici výpověď ze smluvního vztahu. Poslední číslo Novin jihlavské radnice vyjde o prázdninách. Co bude dál je velkou neznámou.

Konec loňského roku a jaro letošního roku byl ve znamení tlaku společnosti Parola na růst plateb radnice za vydávání a distribuci městského zpravodaje do jihlavských domácností.

Například na konci března informovala společnost Parola jihlavskou radnici o šesti stovkách výtisků, které chyběly pro doručení do jihlavských domácností. Radnice odsouhlasila použití čtyř stovek výtisků původně určených pro potřeby Magistrátu k roznosu do jihlavských domácností.

O potřebě vydávat větší počet výtisků informovala Parola jihlavskou radnici až letos na jaře. Při uzavírání prosincového dodatku se vydavatelská společnost nezmínila o potřebě vydávat větší počet výtisků.

Společnost Parola před výpovědí smluvního vztahu na konci dubna žádala o navýšení nákladů o částku deseti tisíc korun měsíčně jako valorizaci nákladů.

Pokud by radní města beze zbytku splnili požadavky společnosti Parola, stouply by náklady na vydávání jednoho čísla městského zpravodaje ze současných třiceti tří tisíc korun až na jedenapadesát tisíc korun.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů