(VIDEO) Po Babišově kampani začínají v Jihlavě techtle-mechtle ANO a ODS

Vítězné hnutí ANO a druhá ODS zahájily politické rozhovory o sestavení koalice v krajské metropoli Vysočiny´. Po velmi vyhrocené senátní kampani Andreje Babiše ve prospěch Jany Nagyové se čekalo, jaké bude další jednání o sestavování koalice na jihlavském Magistrátu.

Označení „techtle-mechtle“ předsedy jihlavské ODS Davida Beke se rychle ujalo a zdá se, že po včerejším prvním kole jednání zvaném „techtle“ budou pokračovat oddělené rozhovory ANO i ODS s hnutím STAN i Piráty a Fórem Jihlava. Pak bude následovat další kolo společných rozhovorů ODS a hnutí ANO zvaném „mechtle“.

Může jít o obrázek 1 osobě a text that says 'THII'

Předseda jihlavských lidovců Martin Laštovička nechtěl předjímat, zda-li ANO přinese na jednání do modrého domu i nabídku funkce primátora. KDU-ČSL vytvořila volební koalici spolu s ODS.

Uvítání delegace hnutí ANO na jednáních se neslo v dobré náladě až se zdálo, že je zapomenuta vyhrocená senátní kampaň hnutí ANO vůči Miloši Vystrčilovi.

V zasedací místnosti ODS následovalo i podání rukou.

První kolo rozhovorů zvané „techtle“ doplní druhé kolo rozhovorů zvané „mechtle“ v příštím týdnu. To už bude jasné, zda-li vznikne koalice hnutí ANO a ODS s pohodlnou většinou pětadvaceti hlasů. Pro sestavení koalice je potřeba alespoň devatenáct hlasů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů