VÍME PRVNÍ: Jindřichův Hradec zafinancuje provozní papíry pro úzkokolejku

Město Jindřichův Hradec pomůže prostřednictvím Nadačního fondu rozvoje města Jindřichův Hradec se zafinancováním výdajů na zajištění osvědčení provozovatele dráhy pro společnost Správa úzkokolejných drah.

Může jít o obrázek 2 lidem , train a textu

„Jde o částku zhruba ve výši sto padesáti tisíc korun,“ uvedl starosta města Jindřichův Hradec Michal Kozár, který stojí i v čele Nadačního fondu rozvoje města.

Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec je zřízen za účelem opatřování a přerozdělování peněžních prostředků pro trvalé zvelebování města Jindřichův Hradec, zachování historických hodnot města a jejich zpřístupňování veřejnosti, rozvoj zdravotnických služeb a sociálních cílů města, realizaci ekologického programu města, propagaci města, ostatní činnosti sloužící rozvoji města, podporu rozvoje mládeže v oblasti vzdělání, kultury a sportu.

„Pokud to pomůže dobré věci obnovení úzkokolejky, tak budu ráda,“ uvedla opoziční zastupitelka Michaela Zudová (Společně s Piráty).

Finanční pomoc Jindřichova Hradce úzkokolejce přišla ve chvíli, kdy nedošlo ze strany předběžného věřitelského výboru ke schválení výdajů Jindřichohradeckých místních drah na zajištění klíčového dokumentu pro další provozování místní dráhy z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a Obrataně na Vysočině.

„Pokud se díky této finanční podpoře Nadačního fondu podaří co nejdříve rozpohybovat úzkokolejku, pak je to pro J. Hradec a turistický ruch v regionu dobrá investice,“ prohlásil jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský.

Společnost Správa úzkokolejných drah je jakýmsi pomyslným trezorem na dokumenty a provozní oprávnění úzkokolejky, bez kterých nesmí vyjet na trať úzkokolejky ani drezína na služební jízdu.

Zákonný proces získání oprávnění provozovatele dráhy může probíhat u Drážního úřadu až šest měsíců. V případě, že správní řízení jeho účastníků bude vedeno tak, aby byl zajištěn jeho hladký průběh, dostatečnou součinností účastníků řízení, splněním zákonných náležitostí, lze uvažovat o době zajištění oprávnění provozovatele dráhy zhruba třech měsíců.

Co číst dál?

“ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů