VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina chystá pediatrické ambulance v krajských nemocnicích

Celorepublikově špatná situace v dostupnosti lékařské péče na venkově především v lékařské péči pro děti a dorost nutí Kraj Vysočina hledat řešení především z pohledu rizikového vývoje v budoucnu.

I další pediatři budou odcházet do výslužby v nejbližších létech, mladých lékařů se zájmem o službu na venkově v samostatné ordinaci je málo.

Podle informací serveru Občasník probíhají intenzivní jednání o zřízení ambulancí praktického lékařství pro děti a dorost v krajských nemocnicích. Samotné vybavení ambulance praktického lékaře v nemocnici by pravděpodobně uhradil Kraj Vysočina možná s podporou státu.

Určité problémy s uznáváním kvalifikace nemocničních „lékařů“ se samostatným provozováním lékařské péče se nezdají nepřekonatelné zvláště s ohledem na poskytování služeb pediatrických služeb pod střechou nemocnice.

Kraj Vysočina také podporuje vzdělávání budoucích lékařů jak v nemocnicích, tak praktických lékařů a stomatologů.

Bonifikační program VZP PLUS nabízí až 800 tis. Kč na zřízení ambulance v regionech se zhoršenou dostupností v oboru praktické lékařství pro děti a dorost, praktické lékařství, stomatologie.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů