VÍME PRVNÍ: Magistrát objednal změny linek MHD

Pozor, nastanou změny linek MHD v krajské metropoli Vysočiny! Úředníci Magistrátu podle informací Občasníku objednali změny modelu linek městské hromadné dopravy. Současný model linkové dopravy byl zpracován v roce 2016, Magistrát za něj tehdy zaplatil čtyři sta tisíc korun (více zde).

Obecně dopravní modely představují nenahraditelný nástroj pro hodnocení dopadů plánované dopravní infrastruktury i dalších staveb ve městech a regionech. Může se jednat nejen o dopady na dopravní toky v území, ale také dopady environmentální (hodnocení vlivů na životní prostředí) a ekonomické (analýza nákladů a přínosů). S pomocí modelu dopravy – je-li dobře zpracován – lze zjistit, jaká varianta rozvoje dopravy je pro dané město/region optimální.

Příprava změn dopravního modelu linek MHD může souviset s plánovanou změnou koncepce parkování případně s výstavbou Horácké multifunkční arény. Obojí jsou investiční akce s kterými se počítá pro rok 2023.

Zatím nejsou k dispozici žádné informace o chystaných změnách ve vedení linek městské hromadné dopravy, ani informace o termínu plánovaných změn linek městské hromadné dopravy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů