VÍME PRVNÍ: Pokud neodejde majitel Čajánek, odejdeme my, hrozí zaměstnanci úzkokolejky

Insolvenční správkyně i členové Prozatímního věřitelského výboru obdrželi stížnost zbývajících zaměstnanců Jindřichohradeckých místních drah na jednání předsedy představenstva Borise Čajánka.

Dle názoru zaměstnanců by v zájmu zkrachovalé firmy měla být minimalizace ztrát podniku. Výdělečné části zkrachovalého podniku jsou ale podle zaměstnanců házeny klacky pod nohy. „Nezůstali jsme v pracovním poměru proto, abychom trpěli šikanu a aby jsme plněním zcestných Čajánkových rozkazů platili za nepřímou výpomoc s jeho nekalými zájmy, zákulisně vedenými, ve stínu nerealizovatelného rádoby reorganizačního plánu. Je neuvěřitelné, že i po způsobení devíticiferných dluhů a nevratných škod tento člověk nadále tahá za nitky, natož figuruje ve vedení nově vzniklé dceřinné společnosti Správa úzkokolejných drah s.r.o.,“ stěžují si zaměstnanci.

Správa úzkokolejných drah jako dceřinná firma by se měla stát jakýmsi trezorem na „provozní papíry“ vystavené Drážním úřadem. Příprava podkladů pro Drážní úřad má velké zpoždění, samotný proces vystavení „provozních papírů“ drážním úřadem trv´á kolem půl roku. V ideálním případě pět měsíců. Bez „provozních papírů“ nesmí na trať úzkokolejky vyjet ani drezína na služební jízdu.

„Zájem o zachování úzkokolejky opakovaně vyjadřují politici, územní samosprávy, místní obyvatelé a turisté. Podporu dráze slíbili i bývalí zaměstnanci. Nyní je však tato budoucnost ve vašich rukou. Prosím nevěřte někomu, kdo extrémním způsobem zadlužil kdysi prosperující firmu. je ve Nyní je však budoucnost ve Vašich rukou. Jindřichohradecká úzkokolejka má naději na vzkříšení, pokud v ní nebude figurovat ing. Čajánek,“ uvádí dopis zaměstnaců.

Dopis zaměstnanců je podepsaný, dá se očekávat jeho projednání Prozatímním věřitelským výborem i insolvenční správkyní.

AKTUALIZOVÁNO: Úplný dokument se stížností přímo zde.

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů