VÍME PRVNÍ: V cenové bitvě dopravců o Žďársko vede ZDAR před ICOMem

Kraj Vysočina otevřel cenové nabídky dopravců pro desetileté smlouvy na dopravní obslužnost Žďárska a Novoměstska. Podle informací Občasníku v obou oblastech předložila nejlepší nabídku společnost Zdar ze Žďáru nad Sázavou. Druhé místo zatím drží společnost ICOM.

V oblasti Bystřicko a Velkomeziříčsko přišlo celkově sedm nabídek, v oblasti Žďárska je ve hře šest nabídek.

„Aktuálně dokončujeme poklady (rámcové jízdní řády a rámcové turnusy vozidel) pro oblast č. 3 (Havlíčkobrodsko) a 4 (Jihlavsko). Předpoklad předložení zadávací komise do Rady kraje nejpozději v srpnu. Následně na podzim oblasti 5 a 6 (Moravskobudějovicko a Třebíčko. Před koncem roku, poslední dvě oblasti (Humpolecko a Pelhřimovsko),“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Před několika lety vyhrála výběrové řízení na Žďársku i Novoměstsku společnost ICOM transport s cenou pod třicet korun za kilometry. Parametry současného výběrového řízení ale nejsou zcela totožné jako před několika lety, kdy se soutěžilo všech osm oblastí najednou. Nyní se soutěží postupně po dvou oblastech.

„Rozdílné ceny jsou, a to nejen z důvodu otevřené soutěže více dopravců, ale i z důvodu více faktorů, mezi které spadá: složení vozidlového parku, kilometrický objem na jedno vozidlo, otevřená soutěž více dopravců na cenu, atd. Z daného vyplývá, že není možné porovnávat jen cenu, ale je potřeba vnímat rozdíly v nabízené službě dle nynější smlouvy a dle nové smlouvy,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Kraje Vysočina Pavel Bartoš.

Vítězné cenové nabídky se nyní pohybují v částkách kolem pětatřiceti korun za ujetý kilometr.

Pořadí na prvních místech se ale může ještě změnit například vyloučením některé z nabídek pro podezřele nízkou cenu nebo i z jiných důvodů. Kraj Vysočina bude muset vypořádat případné námitky soutěžních firem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů