Vysočina pro labužníky: „Taťkovo bistro“spojuje francouzskou gastronomii s kouzlem českého venkova

Na Vysočině jsou skrytá obyčejná místa s neopakovatelným kouzlem zážitků, které když objevíte a poznáte, budete je chtít znovu prožít.

Kdyby český génius Jára Cimrman navštívil bistrot De Papas v Horních Dubenkách, asi by podle něj postavil českou verzi bistrotu – „Hospodu na mýtince“. Do hospody „Na mýtince“ nechodili lidé, v bistrotu je nutná rezervace stolu před návštěvou. Je stále plno.

 

Bistrot je francouzská verze českého bufetu: dáte si tam něco menšího na svačinu mezi obědem a večeří.  Jídla na menší hlad nebo větší chuť. Rodilý francouz Remi Decroix s českou manželkou Evou (původem z Vysočiny) zvládne i jídla na opravdu velký hlad turistů pro které je podnik s lahůdkami francouzské gastronomie na českém venkově stejným zážitkem jako vidět na vlastní oči fata morgánu.  Zázraky se dějí a kouzelná místa Vysočiny existují. Jen se k nim přibližovat opatrně, aby návštěvnická neopatrnost nezničila jejich místní kouzlo.

Vesnici Horní Dubenky najdete na samém okraji Vysočinu nedaleko evropského rozvodí Labe-Dunaj, bistrot Pappas je směrem na Jihlavu. Do metropole Vysočiny je to necelých třicet kilometrů.

Zkraje týdne majitel podniku Remi Decroix objíždí venkovské dodavatele, od čtvrtka do neděle se mění na kuchaře a vládne v kuchyni bistrotu.

Bistrot Pappas vyhledávají hosté pro rodinnou atmosféru stavení i podniku rodiny Decroix. Remi je původem francouz od Belgických hranic, s manželkou Evou se poznali v Praze. Rodinná atmosféra dýchá na hosty na každé kroku ve stavení Decroixových. Můžete hodiny koukat na hladinu místního rybníka nebo si zdarma půjčit lodičku k plavbě po rybníce.

Remi a Eva mají malé dcerky, personál bistra je zvyklý na pobíhání dětí všude kolem. Jméno „De Pappas“ dala rodinnému podniku malá dcera majitelů rodiny Decroix:  prostě „Tatínkovo bistro“. Stavení rodiny Decroix není rozdělený na veřejný a soukromý prostor. Hlavně venku mohou hosté naprosto všude. Servírky bistra dělají na děti roztomilé posunky a tak nějak nerozlišují mezi dětmi hostů a místních dětí.

Rodinná atmosféru vysočinského venkova přitahuje hlavně lidi z českých velkoměst. Při návštěvě Bistrotu Pappas se vracíte časem do klidných časů mládí. Čas v Bistrotu Pappas plyne jinak, pomaleji. Nikam se nepospíchá. Klid a pohostinnost venkova tu můžete nasávat plnými doušky.

I místní speciality Bistrotu Pappas stojí za ochutnání: když si dáte slaný koláč  „creme brule“, přijde ke stolu servírka s horkovzdušnou pistolí a začne ho dopékat rovnou před zraky hostů. Chuťové buňky pořádně nažhaví už pohled na přípravu koláče. Zážitek francouzské gastronomie můžete poznat přímo na českém venkově, kde by lišky mohly dávat dobrou noc, kdyby je neplašily luxusní hladových cestovatelů. Zázrak na vlastní kůži.

Verdikt Občasníku: V bistrotu De Pappas můžete vynahradit své přítelkyni nebo rodině veškerý zmeškaný čas za poslední dobu, který jste museli obětovat kariéře a neodkladnému řešení pracovních starostí. Nemůžete se divit, když po návštěvě Horních Dubenek dostanete domácí odpuštění a povolení věnovat více společného rodinného času firemnímu byznysu, jen s podmínkou dalšího společného rodinného výletu na Vysočinu. Do Horních Dubenek se budete rádi vracet!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů