Žďárský soudce Švaňhal stále dočasně mimo službu. Už od léta

Už od léta je postaven mimo službu předseda Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou Roman Švaňhal.“Věc je v současné době stále předložena rozkladové komisi a ještě není rozhodnuto,“ uvedla mluvčí Ministerstva spravedlnosti Andrea Šlechtová.

Postavení mimo službu předsedy žďárského soudu pozorně sleduje prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. A vyslovila obavy o dodržení lhůt pro ministerské rozhodnutí o argumentech Švaňhala proti dočasnému postavení mimo službu.

„Rozhodování o dočasném zbavení funkce soudce nesmí budit žádné pochybnosti, i dodržení lhůt pro rozhodnutí je důležité. Byla jsem ujištěna, že ministerstvo vydá rozhodnutí ve velmi brzké době,“ řekla Zemanová.

kladívko

Od poloviny června čelí soudce Švaňhal policejnímu obvinění pro údajné domácí násilí (více zde), tehdejší ministr spravedlnosti Robert Pelikán postavil soudce Švaňhala mimo službu. Soudce Švaňhal se proti rozhodnutí odvolal (podal rozklad) ještě v létě (více zde).

O Švaňhalových námitkách proti zbavení soudcovského taláru Ministerstvo spravedlnosti stále nerozhodlo. Nové informace o posunu v řízení o další soudcovské službě nemá ani žďárský soud.

„K probíhajícímu řízení nemáme žádné nové informace,“ uvedla mluvčí žďárského soudu Klára Sklenářová.

Švaňhalova židle předsedy Okresního soudu je stále neobsazena. Výběrové řízení na post nového předsedy Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou dopadlo na podzim neúspěšně, o post nebyl mezi soudci zájem (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů