Činnost extrémistických skupin Národní domobrany na Vysočině sleduje tajná služba

Krajně pravicová strana Národní demokracie vedená Adamem B. Bartošem spustila před rokem  projekt tzv. Národní domobrany. Samozvaní strážci Česka se organizují i na Vysočině: aktivní jsou skupiny Bílá skála Telč, Batalion Moravia Velké Meziříčí a Jan Hus v Havlíčkově Brodě.

Činnost Národní domobrany sleduje Bezpečnostní a informační služba BIS jako projev pravicového extrémismu.

hacker klavesnice

Národní domobrana jako registrovaný spolek staví na šíření strachu z imigrantů a odmítání Evropské unie a NATO. Spolek účelově zveličuje svůj význam. Prezentuje se jako progresivní těleso, kterému neustále přibývají nové pobočky a přidávají se k němu stále další domobranci. Bezpečnostní informační služba kvalifikuje působení Národní domobrany pouze ve virtuální světě internetu a sociálních sítí.

Prostřednictvím internetové prezentace se domobrana snaží vytvořit falešný dojem početné a rozvíjející se organizace. Domobraně se nedaří získávat nové příznivce, patrně pod vlivem klesajícího zájmu veřejnosti o protiimigrační témata.

V lednu 2016 byla ustanovena Rada Národní domobrany, kterou tvoří Marek Obrtel (bývalý velitel Československých vojáků v záloze za mír, dříve Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO), František Krejča (předseda branné a armádní komise Národní demokracie) a Nela Lisková (politička, jejíž názory jsou často prezentovány na alternativních zpravodajských webech).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna