Diskriminace v Třebíči: požadavek města zvýhodňoval majitele krytých stání autobusů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) označil požadavek města Třebíč na krytá autobusová stání ve veřejné zakázce na provozování městské autobusové dopravy za skrytou diskriminaci. Požadavkem krytého stání byl podle verdiktu ÚOHS zvýhodněn současný dopravce.

I když byl požadavek stanoven pro všechny zájemce o veřejnou zakázku stejně, mohl ho splnit jen současný dopravce. Požadavek na kryté stání odradil několik provozovatelů autobusové dopravy od podání nabídky ve veřejné soutěži, podle ÚOHS šlo o skrytou diskriminaci ze strany zadavatele.autobus Icom Třebíč

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se dotázal několika regionálních dopravců na Vysočině, kteří potvrdili krátkou časovou lhůtu ve které nebyli schopni zajistit krytá stání pro své autobusy v Třebíči.

V absurdním případě by autobusoví dopravci postavili ve městě krytá stání pro své autobusy, neúspěšní žadatelé by tyto stání museli zbourat. Zůstalo by jediné kryté stání, které by patřilo vítězi veřejné zakázky města Třebíč.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže odvodil, že požadavek na kryté stání byl ve vztahu k předmětu zakázky (veřejná doprava) nelegitimní. Snaha města Třebíč jako zadavatele zakázky, aby autobusy nevyjížděly zasněžené nebo s námrazou nesmí být na úkor hospodářské soutěže a nesmí porušovat zásadu zákazu diskriminace.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna