Do Kamenné putuje špičkově vybavený traktor 6115R

Pan Oldřich Chromý spolu s bratrem Radkem hospodaří v okolí obce Kamenná na Jihlavsku na zhruba 150 hektarech půdy. Zabývají se i živočišnou výrobou, která zahrnuje chov masného skotu o počtu okolo 80 kusů. V rámci technického vybavení mají již několik traktorů John Deere, z nichž nejnovější je 6210R s převodovkou DirectDrive z října roku 2013. Nyní do strojového parku přibyl další jelen a to model 6115R se špičkovou výbavou. Traktor si vyzvedli oba bratři a vše podstatné o údržbě, ovládání a provozu jim vysvětlil a ukázal produktový specialista Václav Cihlář.

ŠPIČKOVÁ VÝBAVA

Traktor John Deere 6115R je opravdu špičkově vybaven. Motor je 4válec o objemu 4,5 litru, se čtyřmi ventily na válec, turbodmychadlem VGT a vstřikováním CommonRail. Převodovka je bezstupňová plynulá AutoPowr s elektricky ovládaným reverzorem. Přední náprava je odpružená TLS se samosvorným uzávěrem diferenciálu, zadní náprava má elektrohydraulicky ovládaný uzávěr diferenciálu. Zadní vývodový hřídel je třírychlostní – 1000/540/540E ot/min., traktor má čelní hydrauliky s čelním vývodovým hřídelem 1000 ot/min.

 

Konzole s displejem, ovládáním všech funkcí a převodovky.

Kabina je aktivně hydropneumaticky odpružená s odpruženou nízkofrekvenční sedačkou, s automatickou klimatizací, chladničkou s dotykovým displejem GS3 7“. Špičkové je i osvětlení – základní pracovní světla (2 v masce, ve střeše 4 vpředu a 4 vzadu, 2 majáky) jsou doplněná o pracovní světla na blatníku a dopravní světla vpředu uprostřed. Traktor bude především v agregaci s rotačním žacím strojem, postřikovačem a rozmetadlem na prášková hnojiva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna