Do Rantířova míří mimořádné kontroly na galvanovnu

areál M-KovoZáměr rozšíření strojírenské firmy M-KOVO Rantířov o provoz galvanovny vyvolal v Rantířově odezvu v podobě laviny podnětů a oznámení kontrolních orgánů. „Byl tady stavební úřad, byla tady hygiena na šetření. Mimořádné kontroly, “ potvrdil jednatel firmy M-Kovo Tomáš Mičke. Provoz firmy sledují kontrolní orgány běžně, vlna mimořádných kontrol se objevila po medializaci záměru firmy M-KOVO postavit v průmyslovém areálu vlastní galvanovnu.

Strach Rantířova?

Pětadvacet let funguje firma M-Kovo v areálu v centru obce. Areál provozovny kupoval pan Mičke st. hned po revoluci. Areál je udržovaný, budovy zateplené. Posuzování vlivu rozšíření výroby firmy M-kovo ale vyvolal nervozitu obyvatel obce z negativního vlivu galvanovny na kvalitu života v Rantířově.

Starosta: nejde to z úřadu

Starosta Rantířova Tomáš Novotný se distancoval od laviny oznámení na kontrolní orgány. „Nejde to z obce, ale asi od fyzických osob,“ stručně konstatoval starosta Novotný.  V lavině podnětů na kontrolní orgány nehraje Obecní úřad Rantířov podle starosty Novotného žádnou roli ani jako zprostředkovatel stížnosti mezi občany a úřadem.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna