DOKUMENT: Usnesení KSČ o přijetí náměstka hejtmana Josefa Pavlíka do Lidových milicí

Kariéra náměstka hejtmana Kraje Vysočina Josefa Pavlíka z hnutí ANO v Lidových milicích začíná na konci roku 1987. Tehdy devětadvacetiletý Josef Pavlík má za sebou nejen úspěšné absolutorium dálkového studia na Vysoké škole (promoce roku 1985), ale především úspěšnou práci sportovního referenta ve svazácké organizaci  národního podniku Škrobárny.

Svazák Pavlík přestoupil roku 1987 ze Socialistického svazu mládeže (SSM) do Komunistické strany Československa. Kandidátem na členství v KSČ byl Josef Pavlík od 29.11.1985, členem KSČ se stal 23.11. 1987. Číslo členské legitimace 01850056.

Komunisté měli ve schopnosti nového člena velkou důvěru. Základní organizace KSČ přijala usnesení v listopadu 1987 o přijetí Josefa Pavlíka do Lidových milicí. Povýšen do vyšší funkce v Lidových milicích byl v lednu 1989.

Náměstek hejtmana Josef Pavlík a hnutí ANO dostali ultimátum od ODS jako svého koaličního partnera: “ Proto, pokud Josef Pavlík a hnutí ANO výše uvedené skutečnosti nevyvrátí nebo situaci nevyřeší odchodem Josefa Pavlíka z Rady Kraje Vysočina, opustí ODS krajskou koalici a zároveň navrhne odvolání Josefa Pavlíka z pozice náměstka hejtmana Kraje Vysočina,“ stojí v dokumentu podepsaným krajským předsedou ODS Milošem Vystrčilem (více zde).

Náměstek hejtmana Josef Pavlík reagoval ostrým prohlášením (více zde) a současně pohrozil soudní žalobou (více zde).

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna