Dotovaná festivalová kultura s dopravou a ubytováním

Zastupitelé města Jihlavy by měli schválit statisíce korun na ubytování a dopravu účastníků festivalu mimo krajské město (více zde). Bohatě postačí označit náklady na ubytování a dopravu účastníků festivalu jako nezbytné pro konání akce. S tím je ale problém.

Kulturní festival se může konat i bez městské dotace na ubytování a dopravu účastníků, občané Jihlavy a okolí nepotřebují hradit ubytování. A to, jak se budou účastníci festivalu dopravovat na jednotlivé aktivity festivalu je totiž věcí osobního rozhodnutí.

Statisíce korun požadované festivalem jako dotace na ubytování a dopravu může město Jihlava využít na jiné kulturní aktivity pro občany města. Mezinárodní festival dokumentárního filmu totiž za jihlavské peníze ubytuje účastníky festivalu mimo Jihlavu, do Jihlavy je přiveze a odveze za peníze města. Tímto opatřením se odbourává limit s nedostatkem ubytovacích kapacit v krajském městě.

Ředitel festivalu a zastupitel Marek Hovorka před komunálními volbami přestoupil z TOP09 do uskupení Forum Jihlava. Pomyslnou odměnou za přestup a přízeň tak pro Hovorku může být výjimka z dotačních pravidel města a zvýšení městské dotace pro festival.

Hovorkův festival rok od roku spotřebovává více a více peněz z kulturních grantů města na výdaje, u kterých lze pochybovat o účelnosti a prospěšnosti pro obyvatele města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna