Dudíková (KDU-ČSL): Znásilňování demokracie! Hlavním důvodem kandidatury do Senátu je nespokojenost

Kandidátka do Senátu za KDU-ČSL na Třebíčsku Marie Dudíková prozradila hlavní motivy své kandidatury.

„Hlavním důvodem je moje nespokojenost. Nespokojenost s tím, jakým způsobem se vyvíjí situace v naší zemi. Nespokojenost se ztrátou tradičních hodnot vycházejících z křesťansky orientovaných zásad a tradic. Nespokojenost s tím, jak je u nás znásilňována demokracie, které si nesmírně vážím. Nechci jen nečinně přihlížet, jak si oligarchové uzurpují právo na kormidlo našich dějin, jak sílí cenzura a jak se média stávají jen poslušnou loutkou mocných. Nechci být jen němým svědkem tichého a plíživého, o to však nebezpečnějšího nástupu komunistů a extrémistů k moci. Nehodlám jen sledovat, jak se zhoršují životní podmínky mnohých skupin obyvatel, jak se staří a nemocní stávají jen jakousi „přítěží“ společnosti,“ uvedla Dudíková.

logo KDU-ČSL VysočinaMarie Dudíková je významnou představitelkou KDU-ČSL na Vysočině. Je místopředsedkyní měststké i okresní organizace KDU-ČSL Vysočina, členka sociální komise Města Třebíč, členka Zdravotní komise Rady Kraje Vysočina. Právě při výkonu některé z těchto funkcí mohla Dudíková narazit na případy znásilňování demokracie. Konkrétní příklady znásilňování demokracie ovšem lidovecká kandidátka do Senátu nedokázala vyjmenovat.

„Stačí se rozhlédnout kolem – názorných příkladů všude dost,“ prohlásila Dudíková.

Bude tedy na představitelích KDU-ČSL Vysočina, aby se důkladně rozhlédli kolem a uvedli názorné příklady znásilňování demokracie. Je totiž docela možné i to, že lidovci vidí i to, co nevidí ostatní.

AKTUALIZOVÁNO: Na sociální síti okomentovala Marie Dudíková článek Občasníku vlastním sdělením: „Za všechny alespoň jeden příklad: vláda v čele s trestně stíhaným premiérem a prokazatelným agentem StB v době, kdy byla bez vyslovené důvěry, prováděla nehorázné čistky v nejrůznějších správních radách, vedení fakultních nemocnic, PČR, etc…. I pokud by takovéto počínání „snad“ bylo v souladu s principy demokracie, rozhodně není mravně obhajitelné.“

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna