Favoritem na nového ředitele Jeřabiny předseda ČSSD Vysočina Krčál

Petr KrčálNávrat ztraceného syna! Bývalý náměstek ministryně pro lidská práva Petr Krčál se vrací na Vysočinu! Podle informací Občasníku je Krčál favoritem výběrového řízení na nového ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov.

Petr Krčál se oblasti práce a sociálních věcí dlouhodobě věnuje, je uznávaným odborníkem na prorodinnou a seniorskou politiku, financování a transformaci sociálních služeb.

 

Mimo jiné je Krčál předsedou Komise sociální a pro oblast protidrogové politiky Rady Kraje Vysočina.

V lednu 2014 se Krčál stal kandidátem ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí v případné vládě Bohuslava Sobotky, avšak záhy se vzdal nominace kvůli vážným osobním důvodům. Novou ministryní práce a sociálních věcí se pak stala Michaela Marksová-Tominová. Ta jej od 1. srpna 2016 jmenovala svým politickým náměstkem. V lednu roku 2017 přešel z pozice politického náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí na politického náměstka ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, kde působil do prosince 2017.

 

Po ex-náměstkovi hejtmana Liboru Jouklovi je Krčál dalším politikem ČSSD „v záloze“ pro budoucí využití v krajské politice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna