FC VYSOČINA chystá úpis nových akcií na účast v evropských pohárech

Fotbalisté FC Vysočina se ocitají v problémech se základním jměním klubu. V posledním období došlo ke snížení vlastního kapitálu společnosti o 3.339 tis. Kč na 1.345 tis. Kč. Za rok 2014 společnost vykázala ztrátu ve výši 3.213 tis. Kč.

fb

Na základě této skutečnosti doporučila licenční komise FAČR navýšení základního kapitálu společnosti. Klubový licenční manuál Fotbalové asociace České republiky klade zvýšené požadavky na účastníky nejvyšší soutěže a to na vyrovnanost hospodaření. Kdyby byl stávající trend zachován, včetně výše základního kapitálu, mohlo by dojít k neudělení licence pro FC Vysočina.

Jinými slovy, pokud by A-tým FC Vysočina vybojoval svými výkony na trávníku právo účasti v ligových soutěžích, klub nemusí obdržet právo účasti v pohárech kvůli ekonomické situaci klubu.

V klubu má zhruba čtrnáctiprocentní vlastnický podíl i Město Jihlava. Na pořadu jednání záříjového zastupitelstva je zařazený i návrh účasti města  na navýšení základního kapitálu obchodní společnosti FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s. ze 7.000.000 Kč na 20.000.000 Kč upsáním nových akcií.

Pro městský rozpočet to znamená uvolnit zhruba 1,6 milionu korun z rozpočtové rezervy a tyto peníze poslat do akcií fotbalového klubu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna