Forum Jihlava: Sólisté i zběhové jihlavské koaliční politiky

Kalousek a Kolář

Náměstek Kolář míří do politických služeb TOP09 a Strany Zelených

Jihlavský náměstek Milan Kolář, jeho syn a zastupitel Matěj Kolář a lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová mění politické dresy. Krajskou politiku chtějí na Vysočině dělat ve službách koalice TOP09 a Strany Zelených. Ani za jeden z těchto subjektů nekandidovali v místních volbách krajského města. Tím vzniká nepřehledná situace v jihlavské koalici.

 

Zelená trojice (Kolářovci a radní Koubová) jsou v koalici, Miroslav Tomanec dosud nepodepsal koaliční smlouvu. Viditelně se k tomu ani nechystá, naopak ze všech sil kritizuje práci koalice a chválí práci radní Koubové. Nikdo jiný z koalice radní Koubovou nahlas nechválí.

Zelená trojice otec a syn Kolářové i radní Koubová pracují pro několik různých politických subjektů současně.  Plní náměstek Kolář na jihlavské radnici zájmy TOP09 za kterou kandiduje do Senátu? Nebo naopak bude v krajských volbách pracovat pro uskupení Forum Jihlava?

Jihlavská koalice může chtít od zelené trojice zastupitelů uskupení Forum Jihlava jasné prohlášení: čí politické zájmy vlastně hájí? V každých volbách totiž kandidují za někoho jiného. Úspěch otce a syna Kolářových s radní Koubovou v krajských volbách by totiž politickou situaci jihlavské koalice ještě více zkomplikoval.

Usmiřování jihlavské koalice musí začít od začátku: dohodou o zájmech místních politiků. Přestupy, výměna politických dresů podle druhu voleb by měla být jasnou jízdenkou z koalice do opozice. Forum Jihlava bude svým koaličním partnerům vysvětlovat politické role, kterou hrají jeho představitelé v různých politických stranách.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna