(FOTO) Finále volební kampaně: SORRY JAKO. ODS si utahuje z hnutí ANO

Týden před termínem komunálních voleb jdou do finále i volební kampaně. Jihlavská ODS si na sociálních sítích utahuje z hnutí ANO. Trojice kandidátů do jihlavského zastupitelstva Schrek, Kryčová a Beke se prezentuje s provokativním nápisem „Sorry jako“, což je známé úsloví předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

V polovině funkčního období došlo v krajské metropoli k přestavbě koalice. Hnutí ANO se dostalo z opozice do vedení města, naopak ODS po více než dvou desítkách let nepřetržité vlády nad městem skončilo v opozici.

Těžko říci, jaký bude mít dopad předvolební vtípek dvojice zastupitelů Schrek-Beke na povolební koaliční potenciál ODS v jednání o sestavení nové koalice po místních volbách.

ODS se v poslední fázi předvolební kampaně začala vymezovat vůči ostatním politickým subjektům v metropoli Vysočiny. Lídr ODS Petr Laštovička například odmítl koalici s uskupením TOP09, Zelení a Piráti. Důvodem má být příliš velká snaha koalice o prosazování politických rozhodnutí pomocí místních referend.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna