(FOTO) Umění nebo výsměch? Prostor před úřadem zkrášlil obraz s nahým zadkem

Prostor před odborem dopravy jihlavského Magistrátu zkrášlil umělecký obraz s nahým zadkem. Mohou si ho prohlédnout všichni občané, kteří si jdou vyřizovat úřední záležitosti.

Podle informací čtenářů Občasníku obraz vznikl na festivalu Nultá Generace v rámci čtvrtečního programu pro studenty, v tomto případě ze středních škol s uměleckým zaměřením. Inspirováni výstavou měli studenti za úkol vytvořit vlastní dílo, poté si je odnést a umístit kam se jim zlíbí.

Není jasné, zda autorky umístily dílo na toto místo s nějakým poselstvím, nebo se jim tento prostor prostě zalíbil při cestě na autobus. Dílo není signováno žádným podpisem autora.

Obraz zřejmě zůstane na svém místě, dokud jej autor sám neodstraní. Vedení jihlavské radnice má pro umělecké dílo určité pochopení. Náměstek Výborný uvažoval, zda autor ztvárnil ženu zepředu či zezadu.

„Je to nepochybně nějaká vyšší forma umění, k jejímuž pochopení jsem ještě nedospěl. Vnitřně se přu, jestli autor zobrazil ženu zepředu nebo obě pohlaví zezadu (oboje je možné) a samozřejmě jestli to vůbec takhle chtěl, nebo mu to jen tak vyšlo. Pokud tento umělecký výtvor nečiní nějakou překážku v průchodu nebo někoho neomezuje, tak mi nevadí,“ uvedl náměstek pro dopravu Vratislav Výborný.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna